Czy Atrovent to jest steryd?

Hej, mam pytanie, może trochę głupie, ale wolę zapytać niż żyć w błędzie. Od niedawna stosuję Atrovent (wziewnie, inhalator) i zastanawiam się, czy to jest jakiś steryd? Mam już przepisany steryd do inhalacji (Flixotide) i nie wiem, czy te leki się nie dublują. Nie chcę przedobrzyć z lekami, bo już kiedyś miałam różne jazdy po wziewnych. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, nawet w prostych słowach – bez medycznego bełkotu :blush: