U nas pediatra też przepisał Nebbud na zapalenie krtani, bo dziecko ma tendencję do skurczu krtani. To lek sterydowy do inhalacji, więc ważne, żeby mieć inhalator – jeśli jeszcze go nie masz, warto go kupić, bo naprawdę się przydaje.
Co do stosowania, my zaczynamy od inhalacji solą fizjologiczną (NaCl), żeby nawilżyć drogi oddechowe i oczyścić je z ewentualnych wydzielin. Dopiero potem, jeśli objawy się nasilają (np. dziecko zaczyna mieć trudności z oddychaniem lub słychać świszczący oddech), sięgamy po Nebbud. Steryd działa przeciwzapalnie i zapobiega pogłębianiu się skurczu, więc lepiej nie czekać, jeśli widzisz, że objawy wskazują na początek problemu.
Ktoś jeszcze ma doświadczenie z tym lekiem? Jakie macie sposoby podawania i kiedy zaczynacie go stosować? ![]()